Силен земјотрес ја погоди Црна Гора

Вечерва во 21 часот и 8 минути, земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот бил на 26 километри од Никшиќ.Според пријавите и коментарите на ЕМСЦ, земјотресот траел кратко, но силно се почувствувал.

02.04.2024 - 21:55

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега