Што напишаа бугарските медиуми за вчерашното навивање

Бугарските медиуми го осудија вчерашното исвиркување на бугарската химна на мечот меѓу Македонија и Бугарија во рамките на последното коло од Ц лигата на нации. 
Бугарските медиуми регистрирале дека навивачите довикувале, „татари“ и „цигани“
Еве дел од насловните страници на бугарските медиуми

27.09.2022 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега