Штекли објави фотографија од прострелната рана и напиша: Бог ги сака храбрите - ќе ве збришам

Раде Трајковски – Штекли,на својот Инстаграм објави „стори“ со раните кој ги добил од куршумите во кого пред неполн месец беше пукано во трговскиот центар „Ист Гејт Мол“
Под фотографијата којашто ја сподели со јавноста напиша:

„Благословен сум“, „Една од петте“ и „Бог ги сака храбрите“.

МВР сè уште нема осомничени ниту уапсени за овие случаи. Раде Трајковски-Штекли, се поврзуваше и со истрагата за убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев.

21.11.2023 - 13:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега