Шекил О’Нил приреди вистинско шоу- Поради Богдан тој почна да борува на српски (ВИДЕО)

Во четвртиот натпревар од последната серија на Источната конференција, Атланта го победи Милвоки Бакс со 110: 88 и со тоа стигна до нерешени 2: 2.

Херој на натпреварот беше српскиот кошаркар, кој беше еден од најефикасните актери на овој натпревар со 20 постигнати поени (шест тројки).

После натпреварот, Богдан „се придружи“ на познатата емисија „Inside The NBA“, чиј домаќин е легендата на НБА, а прославениот ас на Лејкерс му ја честиташе одличната игра на српски јазик.

„Боги, тука е Шек, знаеш дека го зборувам твојот јазик и само сакам да започнам со тоа што ќе кажам „одлична игра“, тоа значи „добра игра“, знам дека ме разбираш“, рече насмеаниот славен кошаркар.

„Напредуваш, Шек“, одговори Богдан со насмевка.

По којзнае кој пат, О’Нил повтори дека сите со презиме „виќ“ се одлични стрелци, па го замоли српскиот кошаркар да му го објасни феноменот.

„Јас секогаш велам дека секој со презиме „виќ“ е одличен стрелец, зошто е тоа така, дали вие имате поинаква рутина од Американците затоа што долго време бев во лигата и секој што беше со „виќ“ беше одличен стрелец“.

Следуваше духовитиот одговор на Богдановиќ.

„Слушнав приказна … Имаше проблеми со слободните фрлања во текот на целата твоја кариера, а во твојата најдобра те нарекуваа О’Ниловиќ“, рече тој

30.06.2021 - 11:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега