Семејно насилство во Кичево: ја истепал сопругата и неговиот внук

 

Полицијата информира дека привела маж од кичевско затоа што ја напaднал неговата сопруга и внукот.

Имено, на 05.06.2023, полициски службеници од ОВР Кичево го лишиле од слобода И.А.(63) од кичевско село затоа што физички ја нападнал неговата сопруга и малолетниот внук.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

07.06.2023 - 16:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега