Семејна драма во Струга: Сопругот ги нападнал сопругата и неговата мајка, заврши во полициска станица

Вистинска семејна драма синоќа се случувала во Струга. 31-годишен маж физички ги нападнал сопругата и неговата мајка.

-Вчера во 23.20 часот во ОВР Струга, 32-годишна жена од струшко село пријавила дека по кратка расправија во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг Н.Ш.(31).Според пријавеното, Н.Ш. физички ја нападнал и неговата мајка. Н.Ш. бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.08.2020 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега