Семејна драма во Кавадарци: Внук го истепал својот дедо

Седумдесетгодишен дедо бил физички нападнат од 22-годишен внук од син во кавадаречко село, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски појасни дека нападот се случил синоќа околу 19 часот во семејната куќа.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 11:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега