Сега сè е во рацете на Пендаровски: Ќе ги анализира конечните верзии на законските измени, па ќе одлучи дали да им „удри“ потпис

Од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски за Сител потврдија дека вчера, доцна попладнево законите од Собранието се пристигнати кај нив.

Шефот на државата во следните денови ќе ги разгледа и ќе ги анализира конечните верзии на петте законски измени по што ќе донесе одлука дали ќе стави потпис за што јавноста ќе биде навремено информирана, посочуваат од кабинетот на Пендаровски.

27.05.2023 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега