Се запалил мотор на авион додека летал над Денвер- патниците го снимиле целиот настан (ВИДЕО)

Боинг 777-200 на Јунајтед ерлајнс полета од аеродромот во Денвер, САД во саботата, кога неговиот мотор одеднаш започна и се распадна во воздухот, проследено со кратка драма, која за среќа заврши со среќен крај.

Според достапните информации, станува збор за лет на Јунајтед лет 328, кој летал од Денвер до Хаваи, а веднаш по полетувањето се запалил еден од моторите.

Во авионот имало 231 патник и 10 члена на екипажот

Делови од авионскиот мотор паѓале во предградијата на Денвер, што го забележале и граѓаните кои се нашле на улица.

Пилотот успеа да го спушти авионот со запален мотор без последици, пошто авионот се врати на аеродромот во Денвер

Во тек е истрага за тоа како настанала оваа дефект, што преку ноќ стана вирален хит на социјалните мрежи, а особено моментот на слетување, што патниците со ентузијазам го поздравија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2021 - 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега