Се запали автобус на ЈСП во Аеродром

Се запали автобус на Јавното сообраќајно претпријатие во скопски аеродром на „3-та Македонска бригада“.

Нема повредени патници бидејќи навреме биле евакуирани. Скопската противпожарна бригада интервенираше со едно возило и го изгасна пожарот кој избувна во задниот дел од автобусот.

Се запали автобус на ЈСП во Аеродром

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега