Се уште постојат добри луѓе: На социјалните мрежи се бара човекот кој ја оставил оваа порака на автомобил во Загреб

Човек од Загреб, извесен Сале, бара сограѓани кои несебично му помогнале кога му откажала кочницата на автомобилот, сепак, бидејќи не знае кои се овие добри „Самарјани“, морал да се сврти кон социјалните мрежи.

Имено, тој ја пронашол оваа порака на неговиот автомобил:

„Твојот автомобил беше среде улица, претпоставувам дека сопирачката попуштила. Ние го турнавме вашиот автомобил до крај и ставивме камен под гумата затоа што пајак сакаше да крене вашиот автомобил. Поместете го каменот, пред да тргнете со колата, поздрав А ".

Како што можете да видите, тој имал многу среќа.

„Ако го види ова тој што го остави ливчето на мојот автомобил во саботата наутро, би сакал јавно да му се заблагодарам и да го замолам да ме исконтактира приватно во порака“, напиша Сале во групата на Фејсбук „Зошто го сакам Загреб“.

„Има добри и искрени луѓе, и тоа е многу драгоцено во овие многу лоши времиња. Капа доле за оној господин кој остави порака“, беше само еден од коментарите на Фејсбук.

23.06.2021 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега