Се судрија автобус, товарно возило и мотоцикл во Штип

Вчера, во СВР Штип, било пријавено дека околу 11 часот, на кружниот тек од улицата Партизанска и улицата Борис Крајгер во Штип се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „мерцедес“, управувано од С. З. (34) од Штип, автобус „мерцедес“, управуван од Ф. Р. (33) од Штип и мотоцикл „сузуки бургман“, управуван од А. Р. (37) од Штип, сите со штипски регистарски ознаки.

Во несреќата мотоциклистот добил тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Увид на местото бил извршен од екипа на СВР Штип.

21.11.2023 - 13:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега