Се породила, а кога го виделе бебето се запрепастиле: „Девојко, жал ми е за тебе“

 

На видеото прегледано 30 милиони пати, една жена по име Шан сподели фотографија од нејзиниот син само неколку моменти откако го роди со помош на двајца лекари.

"Го родив мојот втор син со царски рез и со помош на двајца лекари. Тој тежеше нешто повеќе од шест и пол килограми. Тој беше долг скоро 60 сантиметри", напишал Шан.

Тој беше најголемото бебе во болницата.

"Тие немаа пелени или облека за него. Донесоа облека од педијатрија што е наменета за бебиња од девет месеци", додава Шан.

Луѓето се шокирале кога го виделе бебето.

„Лекарите го држат како награда“, „Тој е огромен“, „Девојко, жал ми е за тебе“, „Ме интересира како изгледа денес“, се само некои од коментарите.

Шан напиша дека нејзиното големо бебе е здраво петгодишно дете кое обожава фудбал и бејзбол.

@shans1588

Our 14 1b .6oz baby boy. J is a healthy, stubborn and STRONG 5 year old who loves baseball, football and Monster Trucks. #fyp #bigbaby

Proud of You - Five Times August

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.04.2021 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега