Се обидела да ја отвори вратата на авионот на летот за Њујорк

 

Јужнокорејската полиција уапси жена која се обидела да ја отвори вратата за итни случаи на авион додека била под дејство на дрога.

Полицијата на меѓународниот аеродром во јужнокорејскиот град Инчеон приведе 26-годишна жена откако неуспешно се обидела насилно да ја отвори вратата за итни случаи на летот на„ Korean Air“ од Њујорк до Инчеон, пишува „Yonhap“.

Наводно, осомничената покажувала знаци на вознемиреност по околу 10 часа лет, кога постојано се обидувала да ја отвори вратата, додека стјуардесите не ја задржале.
При полициската истрага осомничената била позитивна на дрога.

24.11.2023 - 10:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега