Се евакуира ТЦ Бисер во скопски Аеродром

 

Дојава за бомба утрово стигнала и во ТЦ Бисер. Вработените во продавниците и муштериите излегоа пред трговскиот центар. 
Претходно дојави за бомби пристигнаа и во уште 6 скопски училишта. 
Од МВР се уште нема официјална потврда за дојавата во ТЦ Бисер.

09.12.2022 - 10:34
Фото: 
Архива

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега