Се е до хороскопот: Зошто некои жени никогаш немаат среќа со мажите

Ако ја имате Венера во еден од овие знаци, без разлика кој знак сте, овој напис апсолутно важи за вас. Кои жени немаат среќа кај мажите?

Некои жени немаат многу среќа во љубовта, а астролозите велат дека за тоа е заслужна Венера. Проверете каде се наоѓа планетата на љубовта и убавината во вашата родна карта.

Венера во Шкорпија
Едноставно не сте предодредени за хармонична врска полна со љубов и разбирање. Причината е едноставна: не сте заинтересирани за романтична љубов (освен ако вашето Сонце е во Вага). За вас љубовта е мешавина од огнен секс и добра војна. Ќе бидете најсреќни со маж кој е секогаш подготвен за двете. Прашање е само колку ќе трае таквата врска…

Венера во Водолија
Најголемиот проблем е што ретко „се спуштате на земја“ и воопшто не го гледате мажот пред вас. Склони сте да го гледате само доброто (дури и да му придавате особини на маж што тој воопшто не ги поседува). Затоа, не е изненадување што ќе завршите сами и разочарани. Навистина сакате да верувате во љубов, но проблемот е што живеете во фантазија.

Венера во Бик
Ако има нешто што ја карактеризира Венера кај жената Бик, тоа е пребирливоста и иако се труди, таа обично завршува со партнери кои… уживаат во неа, но таа не ужива многу. Треба да се опуштите малку и да уживате во животот и да сакате повеќе. И не правете драма ако мажот не е каков што сте се надевале. Има некој таму кој ќе биде совршен за вас.

Венера во Овен
Жената со Венера во Овен не е лесно да се види. Силен дух, силна волја, тврдоглавост, огромна енергија, таа сака се сега и веднаш… Таа е посилна од многу мажи и често привлекува слаби мажи на кои им треба силна жена, па не е чудно што е несреќна во љубовта. Најдете некој што е ваш рамен (сигурно го има) и контролирајте го вашиот темперамент.

11.03.2024 - 10:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега