Се боделе со нож оти средношколец отстапил место за девојче

Нашите извори откриваат дека причината за целиот немил инцидент во автобус на ЈСП, вечерва во Кисела Вода е всушност, местото за седење во автобусот, отстапено за некое девојче. Поради ова, група средношколци од Студеничани и Моране започнале физичка пресметка. Едниот од средношколците извадил нож, по што се избоделе и напаѓачот и напаѓачите.

Од Министерството за внатрешни работи се уште немаат објавени официјални информации за повредени на настанот и останати детали.

22.09.2022 - 22:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега