Се бара младиот Димитар, последен пат е виден пред 12 дена кога заминал да бере печурки

Димитар Мицковски е исчезнат веќе 12 дена, а пријателите се обидуваат да го најдат преку социјалните мрежи. Тој заминал на печурки и оттогаш му се губи секоја трага.

-Исчезнат е Димитар Мицковски 12 дена. Висок околу 180 сантиметри, 25 години, облечен во тегет тренерки и црно капче. Последно што знаеме е дека заминал на печурки. Ве молиме ако некој го видел или знае нешто да пише (Пријавено е во полиција и се работи на случајот), се вели во објавата на Фејсбук.

Според коментарите, тој најверојатно заминал во околината на Стругово.

Isceznat e Dimitar Mickovski 12 dena, visok okolu 180 sm 25 godini oblecen vo teget trenerki i crno kapce ,posledno sto...

Posted by Ane Ane on Tuesday, 7 July 2020

07.07.2020 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега