СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со шпекулации се обидува да загрози започнати истраги од УЈП

Освен што блокира се што е во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски шири шпекулации и измислува наводни афери со цел да го поктопа функционирањето на институциите.

Чиста лага и шпекулација се тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски за наводна афера во работењето на Управата за јавни приходи.

Како што и јавно објави УЈП, станува збор за утврдено незаконско работење сторено од одредени даночни обврзници кое УЈП го открило уште во јули 2021 година при што сите документи и материјали се доставени до надлежните институции и предметот е веќе во предистражна постапка.

Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски преку шпекулации и лажни вести да се обидува да загрози истраги од надлежни институции, на ист начин се обидуваа и да попречат акции и истраги на Министерството за внатрешни работи.

Неодговорното однесување, одбрана на криминалот, блокадите и лажните вести остануваат заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски.

Центар за комуникации со јавноста СДСМ

12.05.2022 - 14:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега