СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Судската пресуда за предметот „ТНТ“ за рушењето на „Космос“ одново потврди дека ВМРО-ДПМНЕ  е криминална партија со тапија. Ова го потенцираат од владејачката СДСМ во соопштение испратено по писмен пат до медиумите.

„Во овој случај, на затворски казни се осудени, Никола Груевски и Миле Јанакиески, како и поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

Бројните пресуди ги потврдуваат индициите за сторените тешки криминали кои беа објавени преку проектот „Вистината за Македонија“.  Се потврдија наводите дека Никола Груевски е инспираторот на најголем дел од кривичните дела, а Миле Јанакиевски негов извршител.

Тоа е истиот Груевски кому Мицкоски отпрвин му беше советник, а потоа и генерален секретар на партијата, истиот Груевски кој го смести Мицкоски во фотелја во Белиот дворец“, стои во соопштението на СДСМ.

„ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски денес е истата непроменета криминално-режимска партија која работи против интересите на граѓаните и државата“, додаваат оттаму.

21.05.2022 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега