СДСМ: Не успеа црното сценарио на Мицкоски Левица и Алијанса за Албанците

СДСМ соопшти дека не успеале обидите на ВМРО-ДПМНЕ, Левица и Алијансата за Албанците за „црно сценарио“.

„Не успеа обидот на Христијан Мицкоски заедно со неговите партнери Левица и Алијанса за Албанците да реализираат некакво црно сценарио.
 
Мицкоски вечерва се обиде да глуми жртва  а лажен напад со цел да предизвика меѓуетнички инциденти за да ги одржи во живот неговите лажни протести.
 

 

Повеќе детали на вонредната прес конференција на портпаролот на СДСМ закажана за 22.00 часот во седиштето на СДСМ“, велат од СДСМ.
06.07.2022 - 22:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега