Сара Мејс и Димитар имаа причина за славење- пејачката со емотивна порака

Сара Мејс и Димитар Атанасовски денеска одбележаа 3 години од брак.

По тој повод, Сара сподели прекрасна семејна фотографија од неа, Димитар и Илина, со емотивна порака.

„На денешен ден, пред 3 години, дечкото са моје леве стране (јастука) ми се заколна пред Бога. Сме имале и паѓања, ама еве сме станати... Кога ќе паднеш (а ќе паднеш некогаш), поважно од паѓањето е само како ќе станеш. Така ја учиме Илина. Така се учиме ние. Стој исправено. Стој посилно од претходно. Да нѝ се множат годините, и во добро и во лошо“, напиша Сара.

Инаку, парот пред две години ја доби својата прва ќерка Илина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2020 - 16:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега