Само три недели по свадбата: Џенифер и Бен Афлек се разделуваат?

Откако се венчаа пред само три недели во Лас Вегас и го завршија својот меден месец пред само неколку дена, Џенифер Лопез и Бен Афлек наводно одлучиле да поминуваат помалку време заедно.

Според Холивуд Лајф, парот постигнал консензус да се разделат на одредено време откако уживале во медениот месец во Европа и веруваат дека овој потег ќе биде од корист за нивната врска на долг рок. Причината, според медиумите, е зацврстување на нивната врска, а одлуката ја донеле за да не се изгуби магијата меѓу нив.

Бидејќи нивните кариери ги принудуваат да поминуваат долго време сами, Лопез и Афлек решиле да се дистанцираат. Не сакаат да ја остават кариерата настрана поради љубовта и веруваат дека најдобрата опција е да се дистанцираат. И двајцата ќе можат да продолжат да заработуваат додека чувствуваат дека ја подобруваат својата врска.

Бен и Џенифер се запознале во 2001 година на снимање.Следната година се верија, а по извесно време и одложување на свадбата, се разделија во 2004 година. Афлек тогаш беше во брак со актерката Џенифер Гарнер, со која има три деца, а Џенифер беше во брак со Марк Ентони, со кого има близнаци.

Џенифер и Афлек минатата година ја обновија својата романса, а пред три недели се венчаа.

10.08.2022 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега