Сакале да поминат граница со лажен ПСР тест - ама ги фатила полицијата

Поднесени се кривични пријави против три лица од Русија, Скопје и Куманово, за приложување лажен ПЦР тест на Граничниот премин „Табановце“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

– СВР Куманово и Регионалниот центар за гранични работи Север поднесоа кривични пријави против А.Н.(25) од Русија, К.А.(31) од Скопје и А.О.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“. Пријавените, на излез од државата на граничен премин Табановце, покажале фалсификувани негативни ПЦР тестови, се вели во соопштението на МВР. 

28.11.2021 - 19:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега