Руски пратеник: Треба да ја таргетираме Велика Британија

Русија треба да истрела проектили на цели во Велика Британија, вклучувајќи го и премиерот Риши Сунак, тврди рускиот пратеник Андреј Гуруљов.

Тој рече дека Британците се обидуваат да ги уништат руските нуклеарни реактори и дека одговорот треба да биде насочен кон Обединетото Кралство.

 
13.09.2023 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега