Русија од сабота нема да ја снабдува Финска со електрична енергија

Русија ќе го прекине снабдувањето со електрична енергија за Финска во сабота, а информацијата ја потврди добавувачот.

„Мора да го прекинеме увозот на електрична енергија од 14 мај“, соопшти РАО Нордик.

„РАО Нордик не е во можност да ја плаќа увезената струја од Русија“, соопштија од компанијата.

13.05.2022 - 18:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега