Роналдо си купи нов автомобил: Го имаат само 10 луѓе во светота 100 километри на час развива са само 2,4 секунди

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, купи нов автомобил.

Новиот ѕвер во гаражата на славниот Португалец е Bugatti Centodiec, вреден нереален девет милиони евра и е еден од само десетте примероци.

Centodieci на италијански значи 110. Направено е да се прослави 110-годишнината од Бугати и има навистина неверојатни карактеристики.

Неговата најголема брзина е 380 км на час, а од 0 до 100 км на час развива за неверојатни 2,4 секунди.

Со новата машина Роналдо веќе се пофали на Инстаграм, а фановите му завидоа на големиот возен парк кој вреди милионска сума.

 
 
 
View this post on Instagram

You choose the view

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Jul 31, 2020 at 9:32am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.07.2020 - 22:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега