Роналдо се расоблече и позираше: Фотографијата собра милион лајкови за само 9 минути (ФОТО)

Речиси е невозможно да се спореди популарноста на Кристијано Роналдо на Инстаграм со друга, светски позната личност.

Еден од најдобрите фудбалери на модерното време важи и за некој што ги турка границите на оваа социјална мрежа, што го направи повторно.

За само девет минути, повеќе од 1 милион луѓе ја лајкуваа фотографијата на Роналдо. Овојпат тоа не беше фптпграфија од теренот  бидејќи Португалецот е на одмор заедносо своето семејтво.

На фотографијата Роналдо позира сам и го покажа своето совршено извајано тело, па за само еден час има 5 милиони лајкови.

 

 
 
 
View this post on Instagram

On board

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Aug 10, 2020 at 9:29am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 19:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега