Роналдо позираше во најскапите пижами кои сте ги виделе, фановите го направија „партал“

Не треба Кристијано Роналдо да игра фудбал за да биде во центарот на вниманието. Доволно е да седне во својата јахта во пижами.

Португалецот на својот Инстаграм поставил фотографија на која се гледа како ужива. Дел од неговите критичари на социјалните мрежи реагираат дека направил моден ексцес, но набрзо во јавноста излезе информација колку чини пижамата на Роналдо.

Станува збор за свилени пижами од брендот „Луј Витон“, чија цена е околу 2.200 евра, но некои му порачаа дека изгледаат како да му ги шиела баба му.

Има огромен број на позитивни коментари, но има и негативни каде фановите го “раскостија“ од зезање.

 
 
 
View this post on Instagram

What a beautiful

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Sep 14, 2020 at 11:11am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 20:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега