РКЕ ќе носи нова одлука за цената на горивата

 Регулаторната комисија за енергетика во текот на денот ќе донесе нова одлука за цената на горивата.

– Предусловите се исполнети, ќе има нова одлука за цената на горивата, информираат од Регулаторната комисија за енергетика.

Вчера, поевтини мазутот, а цените на другите горива останаа исти. 

07.07.2022 - 12:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега