РК Вардар со поддршка до фудбалската репрезентација: Храбро до последен атом

Ракометарите на скопски Вардар, Тимур Дибиров, Столе Стоилов, Иван Чупиќ и Гоце Георгиевски, испратија силна поддршка до нивните колеги од фудбалската репрезентација, непосредно пред официјалниот почеток на Европското првенство 2020.

-Европското чудо кое тие го направија е мотив плус за нашите фудбалери. Храбро до последен атом, напишаа од ФФМ на социјалните мрежи.

Големиот европски турнир во петок од 21 часот го отвораат селекциите на Италија и Турција, а на 13-ти јуни во недела „рисовите“ ќе се судрат со Австрија од 18 часот на „Националната Арена“ во Букурешт.

09.06.2021 - 23:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега