Револуционерно откритие: Жена смислила начин како да свари јајца, а да не мора да ги лупи- идејата е генијална (ФОТО)

 

На Фејсбук, жена објави генијален начин како да приготвите тврдо варени јајца, заштедувајќи напор при лупење, а читателите беа воодушевени од нејзиниот метод.

Таа искрши осум јајца и ги стави во метален сад, кој претходо беше премачкан со масло.Потоа го стави садот во тава и го наполни со чаша врела вода и го остави на средна топлина пет минути.

Кога јајцата беа сварени, таа едноставно ги извади и ги исече. Вели дека методот работи секој пат со ист успех.

- Подготвувам салата од компир и ми требаат осум исцканитврдо варени јајца. Дали знаевте дека можете само да ги скршите во сад и да ги ставите сите заедно во тенџере? После тоа, не ви треба ледена бања илилупење. Варените јајца изгледаат ужасно и се во форма на сад, но штом ги исечете нема разлика - напиша таа, објаснувајќи го својот метод.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.09.2020 - 09:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега