Репрезентативците со факели и песни го прославуваат историскиот успех (ВИДЕО)

 

Македонските фудбалски репрезентативци со факели и песни го прославуваат историскиот успех по победата против Грузија во Тбилиси.

Бобан Николов на социјалната мрежа одеше во живо и пренесе дел од атмосферата. Најпрво тие се во хотел и пеат заедно со „Некст тајм“ и Џамбо Агушев, а потоа славјето се прелеа пред хотелот каде запалија и факели.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.11.2020 - 18:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега