Ременски побара изземање од Русковска во случајот „Меѓународниот сојуз“

Третобовинетата во случајот за Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13, Фросина Ременски денеска рече дека до Јавното обвинителство поднела барање за изземање на јавната обвинителка Вилма Рускоска за Меѓународниот сојуз за кој денеска почнува судењето.

-Денеска пред почетокот на судското рочиште за Меѓународниот сојуз во кој што сум третобовинита, во Јавното обвинителство поднесов барање за изземање на обвинителката Вилма Рускоска, бидејќи имаме цврсти докази дека има селективност на основниот јавен обвинител, преку кршење на правата на мене, и во делот на попречување на правдата која е во надлежност на постапување на други институции, рече Ременски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.07.2020 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега