Регистриран нов посилен земјотрес во соседството- се затресе тлото во Грција

Во морскиот дел, јужно од грчкиот остров Крит, утрово бил регистриран земјотрес од 4.8 степени, според Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Епицентарот бил на 20 километри јужно од малиот остров Гавдос што е најјужната точка во Грција и се наоѓа јужно од Крит, а засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.12.2020 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега