Разбојништво на бензинска во Куманово

 

Вчера кумановската полиција ги приведе Д.С.(19) и Д.С.(28), двајцата од Куманово.

Тие се сомничат дека пред три дена на бензинска пумпа на улица „Доне Божинов“ во Куманово физички го нападнале вработениот и со закана му одзеле пари од дневниот промет, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

02.12.2023 - 14:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега