Разбојник со закана со нож украл чанта на 17-годишна скопјанка, приведен е

 

Вчера на улицата Манапо во Скопје, полицијата го приведе 68-годишниот Ф.А..

Тој се сомничи дека околу 18.10 часот на ул.„Мраморец“ со закана со остри предмети од 17-годишно девојче од Скопје одзел чанта.

„Кај него биле пронајдени острите предмети и одземеното. Лицето било задржано во полициска станица и со него бил извршен службен разговор“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

10.06.2023 - 10:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега