Раст на новозаболени во БиХ: Единаесет починати, и рекордни 434 заразени во изминатото деноноќие

Во изминатите 24 часа во Федерацијата на БиХ се тестирани 1.207 примероци, од кои 309 се позитивни за коронавирус

Присуството на коронавирус е потврдено и во други 123 лица во Република Српска, рече на прес-конференцијата вршителот на должноста директор на Институтот за јавно здравје, Бранислав Жељковиќ.

Во изминатите 24 часа, 11 нови смртни случаи беа пријавени во Институтот за јавно здравје на Федерацијата на БиХ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.07.2020 - 17:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега