Ракети истрелани кон Ерусалим; Израел ги обновува нападите врз Газа

Сирените за воздушен напад се огласија во областите во близина на Ерусалим за првпат откако оваа недела се интензивираа борбите меѓу Израел и палестинските групи во Појасот Газа.

Израелската радио и телевизија соопшти дека биле истрелани ракети врз градот Беит Шемеш и ридските области околу Ерусалим.

Набргу откако се вклучија сирените, сигнализирајќи го крајот на 12-часовното затишје, израелската војска соопшти дека ги продолжува нападите врз цели во Појасот Газа кои припаѓаат на палестинското движење Исламски џихад.

12.05.2023 - 14:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега