Путин: Победата ќе биде наша, Ура (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин одржа митинг на Црвениот плоштад кој се одржува во знак на поддршката на резултатите на референдумот.

Путин кажа дека потпишување на указаот за приклучување на четирите нови региони на Русија е историски.

„Денеска е посебен, свечен и историски ден. Ден на вистината и правдата. Добредојдовте дома, Ура. Победата ќе биде наша“, кажа Путин.

30.09.2022 - 19:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега