Пукотници во Врање, тројца тешко повредени

 

Настанот се случил околу 5 часот утрово во центарот на градот.

Во Здравствениот дом во Врање укажана е помош на лицата повредени во пукотницата што рано утрово се случила во Врање.

Тепачката и пукањето се случиле утрово околу 5 часот во центарот на градот.

Во Здравствениот дом во Врање укажана е помош на четири лица. Оваа информација ја потврди д-р Наташа Стојиљковиќ, менаџерката на болницата, пишува Телеграф.

Според неа, четворица мажи се доведени на лекар, а еден е пуштен на домашно лекување. Двајца се со повреди од куршуми.

Повредите се сериозни, но ничиј живот не е во опасност, вели таа,

03.12.2023 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега