Пукотници во Тексас: Има повредени, се трага по напаѓачот

Повеќе луѓе се повредени денеска во градот Брајан во американската сојузна држава, Тексас откако непознат напаѓач пукал со огнено оружје.

Пукотниците се случиле во деловен простор во Брајан, на 160 километри северозападнод Хјустон, пренесува Асошиетед прес.

Засега нема информации за евентуални жртви во инцидентот.

АП додава дека вработените во деловниот објект и очевидци веќе го идентификувале напаѓачот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2021 - 23:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега