Пукотница во маркет во САД: Еден загинат и 12 повредени (ВИДЕО)

Пукањето се случило попладнево во продавницата Крогер во Колирвил, Тенеси, источно од Мемфис, изјавила Џенифер Кејси, портпаролка на градот.

Кејси подоцна им рекла на новинарите дека по пукањето во продавницата имало повеќе повредени и дека некои се пренесени во болница, пишува Си -Ен -Ен.

Шефот на полицијата во Дејл Лејн изјавил дека имало 13 жртви од престрелката, од кои една починала. Тој додаде дека напаѓачот бил пронајден мртов.

 

23.09.2021 - 23:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега