Пукање во САД: Загинаа најмалку 10 лица во супермаркет

Најмалку 10 лица го загубија животот во пукотници во супермаркет во Њујорк, а напаѓачот бил уапсен од полицијата.

 

Супермаркетот се наоѓал во околина каде што претежно живеат афро-армериканци, а овие пукотници се случија по повеќе од една година кога се случи напад во март 2021 година во продавницата „Кинг Суперс“ во Колорадо.

Истражувачите се на терен, но засега не објавуваат никакви информации затоа што веруваат дека напаѓачот имал за цел на својот напад го имал супермаркетот.

14.05.2022 - 23:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега