Први снимки од силниот земјотрес во Авганистан (ВИДЕО)

Во силниот земјотрес во Авганистан загинаа најмалку 250 луѓе, а стотици се повредени.

 

Земјотресот со јачина од 6,1 степен според Рихтеровата скала го потресе Авганистан во раните утрински часови.

 

Земјотресот зафати подрачје на 44 км од градот Хост, а епицентарот бил на длабочина од 51 км.

 

На социјалните мрежи се појавија и снимки по земјотресот.

22.06.2022 - 09:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега