Првата дама се вакцинираше против Ковид

Првата дама, сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска ја прими првата доза од вакцината против Ковид-19.

Оваа информација таа ја објави на Фејсбук.

-Детска и превентивна стоматологија – вакцинирани, напиша Ѓоргиевска на Фејсбук.

Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани! #Covid19vaccination

Posted by Elizabeta Gjorgievska on Monday, 8 March 2021

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.03.2021 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега