Проверете кои се најсреќните денови во април - искористете ги максимално

Неколку датуми ќе бидат најповолни во текот на април

4-ти април – огледало датум 04.04. – Бројот 4 во нумерологијата претставува комбинација од 4 елементи – земја, вода, оган и воздух. Обидете се да обрнете внимание на сите итни работи, а на крајот од овој ден треба да бидете добро одморени. На овој ден можете да направите умерен шопинг, да запознавате нови луѓе на Интернет и во реалниот живот, да обрнете внимание на пријателите и семејството.

14-ти април – Венера во квадрат со Сатурн – Ова е прилично хармоничен аспект, но не е секогаш толку силен. Ова е денот кога можете да сфатите кон која цел да се движите. Многу луѓе ќе ја разберат својата цел и вештини. Ќе имате сила за нови почетоци и да ги завршите работите. Повеќето од критиките што ќе ги добиете ќе бидат конструктивни, затоа слушајте што имаат да кажат луѓето. Не ги отфрлајте веднаш советите и насоките на блиските луѓе.

22-ри април – Метеорски дожд Лирида – Астролозите забележуваат дека метеорскиот дожд Лирида го буди оптимизмот кај луѓето и не прави пољубезни еден кон друг. 22-ри и 23-ти април ќе бидат максималната активност на овој ток, но 22-ри ќе биде поволен ден. Ако главата ви е исполнета со негативни мисли, тогаш на 22-ри април обидете се да се ослободите од се што ве обесхрабрува. За да станете поуспешни, важно е да покажете повеќе добрина и топлина.

27.03.2023 - 15:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега