Протест во Бутел: Граѓаните бараат поликлиника

Со блокирање на главната крстосница жителите на Бутел го изразија своето незадоволство зошто биле единствена општина без поликлиника.

Тие велат дека градоначалникот го заборавил ветувањето оти ќе се направи ваква здравствена установа.

Според протестирачите, засеганати се околу 60.000 граѓани. Велат дека во руинираната амбуланта се вршат лабораториски услуги.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.09.2020 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега