Пронајдени остатоците од „невидливиот“ авион на САД

Американските воени претставници ги пронајдоа остатоците од воениот авион Ф-35 кој исчезна вчера попладне кога пилотот се катапултираше над Јужна Каролина.

Како што е соопштено, властите ги откриле остатоците од т.н. невидлив авион вреден 100 милиони долари во руралниот округ Вилијамсбург, североисточно од базата Чарлстон.

Пилотот паднал со падобран на безбедно во населбата Северен Чарлстон,  а засега не е познато што ја предизвикало несреќата.

Истрагата е во тек.

 

19.09.2023 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега