Пронајден мртов скопјанец во стан, телото испратено на обдукција

МВР информира дека утрово во 04.19 часот во стан ул.„Џон Кенеди“ бил пронајден починат Р.С.(70).

„Во Полициска станица Бит Пазар било пријавено дека од страна на К.С. во стан на ул.„Џон Кенеди“ бил пронајден починат нејзиниот сопруг Р.С.(70). Смртта е констатирана од лекар од итна медицинска помош, без траги на насилство“, велат од полицијата.

По наредба на Јавен Обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

01.10.2022 - 16:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега